METAL vládne světem, hip-hop nechte dětem

Black,Death,Gothic,Doom,Atomo,Prog,Heavy, Melodic, Medival,Thrash,Stoner,Metalcore,Dark,Destructive,Power,Speed,Sympho atd...

Historie

Kapela Cannibal Corpse vznikla roku 1989 v Buffalu (stát New York, USA) ze dvou kapel: Tirant Sin a Beyond Death. První členové byli: Chris Barnes (zpěv), Alex Webster (basa), Bob Rusay (kytara), Jack Owen (kytara)a Paul Mazurkiewicz (bicí). CC se vyznačují brutálním death metalem a některé písně hraničí až s grind corem. Texty jsou nechutné, násilné a agresivní. Mrtvolné obrázky z jejich alb pak výstižně dokreslují prohnilou atmosféru. Kapela má proto také často velké potíže s cenzůrou, kdy nesmí být v obalech uveřejňovány texty, obrázky smí být jen uvnitř a dokonce jsou i zakazovány některé koncerty. Roku 1989 natočila kapela první demo jednoduše pojmenované Cannibal Corpse , na základě kterého podepsali smlouvu s Metal Blade Records.

V roce 1990 pak vychází jejich první album s názvem Eaten Back To Life, kde si zahostoval Francis H. Howard z Incubus. Jako debut se album docela vydařilo a všichni čekali jestli kapele její brutální sound vydrží.

V dalším roce vydávají CC druhou desku Butchered At Birth, která je o mnoho lepší než ta předešlá. Není tak monotóní jako první, je více propracovanější, melodičtější a hlavně pořád si drží brutalitu první třídy. Kapela tak udělala dobrý krok a získala si patřičný respekt na deathovém poli.

 

cc

Píše se rok 1992 a kapela vydává další desku, v pořadí již třetí, která nese název Tomb Of The Mutilated. Deska začíná songem Hammer Smashed Face, který se stal brutalhitem kapely. Od tohoto prvního songu se albem nese dokonalá záhrobní atmosféra, kterou ještě umocňuje intro před písní Addicted To Vaginal Skin či nářek dětí za Necropedophile.

cc2

Roku 1993 si kapela získává další pozornost, protože se objevuje ve filmu s Jimem Carreym - Ace Ventura: Zvířecí detektiv. Pro větší prezenci vychází 30ti minutové EP Hammer Smashed Face, které mimo-jiné obsahuje předělávku The Exorcist od Possessed a Zero The Hero od Black Sabbath. Vychází také kompilace Masters Of Brutality II, na které se kapela představuje cákancem I Cum Blood .

cc3


 


V roce 1994 přichází do CC Rob Barrett z Malevolent Creation a nahrzuje dosavadního kytaristu Boba Rusaye. Vychází také již dlouho očekávané 4.LP The Bleeding-krvácení, na kterém je patrný odklon od vyslovené brutality a kapela se vydává na dráhu více čistého death metalu. Jako vzpomínka na staré časy, vychází na sountracku Ace Ventura: Pet Detective nesmrtelný song Hammer Smashed Face a na poctě pro Black Sabbath Eternal Masters: A Tribute To Black Sabbath se objevuje píseň Zero the Hero z již zmiňovaného EP.

Roku 1996 dochází k tragické události, kdy díky neshodám odchází z CC dosavadní leader, zpěvák a autor textů Chris Barnes. Kapela byla těsně před vydáním nového alba Created To Kill, ale názory Chrise a zbytku kapely se začaly silně rozcházet. Barnes byl obviňován z toho , že se více věnuje projektu Six Feet Under a vše vyvrcholilo povoláním nového zpěváka George 'Corpsegrinder' Fishera z Monstrosity. Texty byly narychlo předělány, CC upravili logo a album vyšlo pod pozměněným názvem Vile. Kapela v této nové sestavě vyjíždí na turné a Barnes se naplno věnuje práci pro Six Feet Under. Firma Metal Blade Records ještě v tomto roce vydává presenční kompilaci Metalmeister, na které se CC podepsali songem Mummified In Barbed Wire.

cc4

1997-V tomto roce vychází výroční kompilace firmy Metal Blade Records 15th Anniversary , kde mají CC píseň Skull Full Of Maggots a dále vychází pokračování řadové firemní desky Metalmeister 2, kde opět zaznívá legendární song Hammer Smashed Face a dokonce v živé verzi.

Roku 1998 vychází nové - již šesté album Cannibal Corpse pojmenované Gallery Of Suicide, na podporu kterého je naplánováno celosvětové turné. V kapele se mění sestava - post kytaristy opouští Rob Barrett a přichází Pat'O Brien. Na albu se objevuje první čistě instrumentální skladba s názvem From Skin To Liquid.

Kapela vydává své další album, ne soucí název Bloodthrist. Nenahrávalo se tentokrát v Morrisoundu na Floridě, ale Canibalové zamířili do texaského studia Village, kde s producentem Colinem Richardsonem natáčí 11 nových krvežíznivých songů. Kapela po vydání alba vyráží na světové turné.
2000-V tomto roce vychází konečně první oficiální živá nahrávka - Lives Cannibalism, která je vedle CD, k dostání i na VHS a DVD. Kapelu opět ale pronásleduje cenzůra a tak vycházejí dvě verze alba - německá a světová.

A rok 2002-nové album Gore Obcessed

cc5