METAL vládne světem, hip-hop nechte dětem

Black,Death,Gothic,Doom,Atomo,Prog,Heavy, Melodic, Medival,Thrash,Stoner,Metalcore,Dark,Destructive,Power,Speed,Sympho atd...

Členové

Oscar Dronjak- kytara, sbory

Narodil se 20.ledna 1972 ve městě Motndal u Goteburgu. Navštěvoval kurzy o historii, archeologii a o řeckých a římských dějinách na Goteburské univerzitě. Na kytaru začal hrát ve čtrnácti letech a brzy založil první formaci The Hippie Killers. Další jeho skupinou byli Striker, hrající převážně heavy metalové cover verze proložené prvními pokusy o vlastní skladby. Později s Oscar začal věnovat death metalu se skupinou Desecrator, časem přejmenovanou na Ceremonial Oath. Oscar byl nejen vokalista, ale také hrál na kytaru a skládal hudbu. Skupina nahrála koncepční album The Book Of Truth, ale pro neshody opustil Oscar řady skupiny ještě před jeho vydáním.
V roce 1993 založil spolu s Jesperem Strombladem skupinu Hammerfall, ale její krátká existence byla záhy přerušena. Oscar si totiž při fotbale zlomil pravou ruku. Po dvouměsíční rekonvalescenci se přidal k death metalové skupině Crystal Age. Absolvoval s ní krátké turné po Polsku, zúčastnil se nahrávání skladby na tribute album Metallicy s názvem Metal Militia i nahrávání plnohodnotného alba. Potom se ale začal opět věnovat Hammerfall jejichž kariéra se konečně mohla rozběhnout naplno.

 

Joacim Cans- zpěv

Narodil se v 19.února 1970 ve švédském městě Mora, kde žil až do svých čtrnácti let. Potom se přestěhoval do Goteburgu. Než objevil svůj hudební talent, věnoval se Joacim Hlavně plavání. Byl členem švédského národního plaveckého týmu. Poté, co se mu nepovedla kvalifikace na mistrovství světa juniorů, rozhodl se, že chce dělat něco úplně jiného. Vystřídal mnoho různých zaměstnání, mimo jiné byl třeba zástupcem učitele nebo číšníkem v restauraci.
Zpěvu se začal věnovat v roce 1991, kdy s několika přáteli založil skupinu Highlander. Ta hrála heavy metal ne nepodobný Hammerfall a kladla velký důraz na živá vystoupení. V roce 1993 Joacim odešel do Hollywoodu v Californii, kde studoval zpěv na Musician´s Institute pod vedením Jeffa Scotta Sota a Mika Campbella. V roce 1995 vstoupil do skupiny Mrs.Hippie a nahrál s ní jednu skladbu na Kiss Tribute album. Po nahrání tehdy nevydaného alba (vyšlo až v roce 2000) se skupina rozpadla a Joacim se stal členem Hammerfall.

 

Stefan Elmgren- kytara, sbory

Narodil se 7.května 1974 v Goteburské čtvrti Molnlyche. Na kytaru začal hrát ve třinácti letech. V průběhu několika let pracoval jako studiový inženýr nebo řidič taxi a zlepšoval svojí hru na kytaru. V osmnácti letech odešel studovat do Hollywoodu v Californii na G.I.T. (Guitar Institute of Technology), kde měl příležitost hrát se členy Yngwie Malmsteen´s Band, MSG a dalšími. Ve škole se naučil základy kytarové hry, které používá dodnes. V roce 1995 se vrátil do Švédska a přidal se ke skupině Highlander. Do Hammerfall vstoupil po rozpadu skupiny Highlander v roce 1997.

 

Magnus Rosén- baskytara

Narodil se 10.června 1963 v Goteburgu. Na basu hrál poprvé ve čtrnácti letech, o čtyři roky později zahájil kariéru muzikanta. V těžkých časech si přivydělával jako taxikář. Svůj první singl nahrál na vlastní náklady v šestnácti letech. Jeho profesionální kariéra ale začala teprve když se přidal ke skupině Kung Song. Magnus se stal známým baskytaristou který do své hry vstřebával různé prvky a techniky. Od vystupování v hotelech a hospodách se dostal až k vystoupení v TV-show. Během kariéry vystřídal mnoho kapel, třeba Keegan, Spotnics, Von Rosen, Kung Son, Billionaires Boys Club a další. Jeho současným působištěm jsou samozřejmě Hammerfall, v jejichž sestavě se představil poprvé na albu Legacy Of Kings.

 

Anders Johansson- bicí

Narodil se 25.května 1962 v muzikantské rodině žijící Goteburgu. Jeho otec Jan byl respektovaný jazzový pianista. Muzika se stala podstatnou částí jeho života. Ve čtrnácti letech se začal intenzivně věnovat hře na bicí a založil první skupinu. Své první album Shakin' Brains nahrál v roce 1983. O rok později odešel do USA, kde se připojil ke svému bratrovi Jensovi hrajícímu v Yngwie Malmsteen´s Rising Force. Až do roku 1989 jezdil s kapelou po celém světě, ale pak začal cítit potřebu změny a skupinu stejně jako jeho bratr opustil. Potom pracoval v Californském Los Angeles jako sezónní muzikant. Následoval společný progresivní projekt s baskytaristou Jonasem Hellborgem, krátké působení v John Sykes Blue Murder a delší působení v Billionaires Boys Club po boku Jorga Fischera, Magnuse Rosena a Marca Boalse. S nimi pak nahrál v roce 1994 album Something Wicked Comes. V té době již počet alb, na kterých se podílel, dosáhl čísla sto. Se svojí ženou a dvěma dětmi se pak usadil na jihu Švédska. Do Hammerfall přišel nejdřív jen jako dočasná náhrada za Patrika Raflinga, ale v Srpnu roku 1999 se stal stálým členem.

Žádné komentáře