METAL vládne světem, hip-hop nechte dětem

Black,Death,Gothic,Doom,Atomo,Prog,Heavy, Melodic, Medival,Thrash,Stoner,Metalcore,Dark,Destructive,Power,Speed,Sympho atd...

Historie

Myšlenka stvoření kapely se zrodila v mysli bubeníka kapely, Larse Ulricha. Když se Lars odstěhoval od rodiny, oběvil první album Iron Maiden a začal poslouchat a sbírat metalové desky. V roce 1977 přesvědčil svojí babičku aby mu koupila bicí. V roce 1981 se Lars rozhodl že založí metalovou skupinu, tak podal inzerát na čtyři členy. Později se mu ozval James Hetfield, ale poté co mu Lars zahrál, se zklamáním odešel. Pár měsíců poté se Lars vydal na koncert skupiny "Diamond Head" a po koncertě se seznámil s jeho členy a přespal s nimi v hotelu. Když jim řekl že zakládá kapelu, někdo z nich mu sdělil, že by mohl nahrát jednu píseň pro kompilaci s názvem "Metal Massacre", Lars to sdělil Jamesovi, který souhlasil a přidal se tedy k Larsovi. Potom k sobě přibrali kytaristu "Lloyda Granta" a basáka "Rona McGovneyho" a vznikla garážová skupina, kterou později Lars nazval Metallica (prý to přebral z jednoho anglického časopisu).

Později co s nimi kytarista "Lloyd Grant" nahrál jednu píseň (Hit The Lights) pro kompilaci, tak odešel. Kapela si našla nového kytaristu a to "Dava Mustaina." Později odešel i baskytarista "Ron McGovney" a kapela si našla nového basáka "Cliffa Burtona".

Cliff se stal plnohodnotným členem. V roce 1983 začal Dave Mustaine pít alkohol mnohem víc než předtím a začal nad sebou často úplně ztrácet kontrolu, až ho Lars bez varování vyhodil. Po sléze si kapela našla kytaristu "Kirka Hammetta", který je v kapele dodnes.

V té době neměla kapela skoro vůbec peníze, takže kdyby s Kirkem nesouhlasili, ani by neměli peníze na to aby mu zaplatily autobus nazpátek. V této sestavě (Lars Ulrich - bicí, James Hetfield - zpěv, doprovodná kytara, Kirk Hammett - sólová kytara, Cliff Burton - baskytara) nahrála kapela konečně své první album "Kill ´Em All". Posléze nahrála kapela alba: Ride The Lightning (1984) a Master Of Puppets (1986), které udělalo totální převrat v jejich kariéře a dodnes je to často nejoblíbenější album fanoušků. Bohužel je to ale poslední album pro "Cliffa Burtona", který 27. září 1986 tragicky zemře při autonehodě autobusu když se kapela vrací s turné. Vypadá to na rozpad kapely ale nakonec se asi dva měsíce potom najde nový basák a to "Jason Newsted". S Jasonem nahraje kapela 4 alba a 2 koncertní: Metallica (Black Album) (1991), Live Shit: Binge a Purge - Mexico City 1993, Load (1996), Reload (1997), Garage Inc. (1998) a S&M (1998), což je koncert na kterém hraje Metallica se symfonickým orchestrem.

V roce 2001 Jason odchází z kapely kvůli neshodám a hádkám s Jamesem Hetfieldem, prý také kvůli křivé páteři nebo co. Po sléze se přidá ke kapele Echobrain, ze které odejde a dnes je v kapele Voivod.

V roce cca 2001 začíná kapela nahrávat nové album, na kterém jim jako záskok basuje producent "Bob Rock". V roce 2001, 2002 nebo 2003 odchází James Hetfield na léčení kvůli alkoholu. Nakonec kapela najde basáka "Roba Trujilla", který je v kapele dodnes a nahrávájí album "St. Anger" (2003). Po této desce kapela vyjíždí po dvou letech nečinnosti na velké turné a sklidí velký úspěch, i když se album St. Anger stane velmi kritizovaným albem mnohých fanoušků, kvůli upravenému zvuku a absenci kytarových sól.

Metallica

Posledni komentare
31.12.2007 13:59:11: metallica z dvěma L hnupě a všechno tohle ssi okopiroval vymazanče zpičeny určitě s podivejte na www...