METAL vládne světem, hip-hop nechte dětem

Black,Death,Gothic,Doom,Atomo,Prog,Heavy, Melodic, Medival,Thrash,Stoner,Metalcore,Dark,Destructive,Power,Speed,Sympho atd...

bývalí členové

Chris Wyse - baskytara

Hraje na albech: Under Cover

Randy Rhoads

Randy William Rhoads - kytara

Narozen: 6.12.1956
Zemřel: na jaře roku 1982, při tragické letecké nehodě  Quiet Riot
Hrál ve skupinách: Quiet Riot
U Ozzyho byl: Už od úplného začátku Ozzymu pomáhal a hrál (1980-1982).
Hraje na albech:
Blizzard Of Ozz (1980)
Diary Of A Madman (1981)

Složil písně:

Všechny z alb "Blizzard Of Ozz" a "Diary Of A Madman".

Jake E. Lee

Jakey Lou Williams - kytara

Narozen: 15.2.1957
Působí ve skupině: Van Halen
U Ozzyho byl: 1983-1987
Hraje na albech:
Bark At The Moon (1983)
The Ultimate Sin (1986)
Vzory:
Jimmy Hendrix.
Podílel se na tvorbě písní:
Všech na albech: Bark At The Moon a The Ultimate Sin.

Randy Castillo

Randy Castillo - bicí

Narozen: 18.12.1950, Albuquerque, v nocém Mexiku v Americe.
Zemřel: 26.3.2002 na rakovinu.
Hrál ve skupině: Motley Cure
U Ozzyho byl od do: cca 1984-1994.
Hraje na albech:
The Ultimate Sin (1986)
No Rest For The Wicked (1988)
Just Say Ozzy (1990) (Live)
No More Tears (1991)

Temperamentní Randy Castillo patří mezi řadu hudebníků, kteří v posledních letech podlehli boji s rakovinou. Své renomé si získal především jako bubeník legend Mötley Crüe a Ozzyho Osbourna. Zákeřné chorobě podlehl přesně 20 let po té, co Ozzy přišel o jiného vynikajícího muzikanta, kytaristu Randyho Rhoadse.

Randy Castillo se narodil 18. prosince 1950 v americkém Albuquerque, stát Nové Mexiko. Pocházel z hudební rodiny, jeho otec hrál na kytaru v místní skupině Los Aquilas. Jako malý kluk se učil hrát na trumpetu, ale když později objevil The Beatles, zamiloval si Ringo Starra a o své hudební budoucnosti měl jasno. Ve čtrnácti letech dostal svoji první sestavu Ludwig, přesně takovou, na jakou hrál i Starr. Po několika dnech už udával rytmus v místní kapele The Sheltons a později v Doc Rand And The Purple Blues, jejichž singl "I Need A Woman" si celkem úspěšně vedl v hitparádě tamějšího rádia. Následně působil v řadě dalších bezvýznamných kapel. Do jeho indiánské krve se často dostávaly i drogy, se kterými však skoncoval brzy poté, kdy jim podlehl jeden z jeho přátel.

Když na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let sestavoval Ozzy Osbourne svůj doprovodný band, přihlásil se Randy do konkursu na post bubeníka. V prvním kole uspěl, na druhé se však již nedostavil včas, a tak se na bubenickou stoličku u Madmana posadil "uriáš" Lee Kerslake. Randy začal hrát v losangeleské skupině The Offenders, se kterými nahrál svoje oficiálně první album a se kterými také předskakoval U2. Následovaly krátké štace v Code Blue a Stone Fury, až se nakonec dostal do doprovodné kapely Lity Ford. V roce 1984 s ní natočil desku "Dancing On The Edge" (vyšlo u Mercury Records), ze které u fanoušků zabodovala zejména skladba "Dressed To Kill". Ale ani toto angažmá nemělo dlouhé trvání, protože Castillo se kvůli penězům dostal do sporu s managementem. Přesto však účinkování u Lity Ford později nelitoval. Ta měla totiž v té době vřelý vztah k Nikkimu Sixxovi z Mötley Crüe a Randy se tak s těmito glamrockovými chlapíky seznámil. Jelikož jejich bubeník Tommy Lee byl dobrým známým Ozzyho Osbourna, síť kamarádočoftů zafungovala, a když pak Ozzy hledal náhradu za odešlého Tommyho Aldridge, zavolal přímo Randymu. Ten měl toho času nohu v sádře, ale podruhé už si takovou příležitost nechtěl nechat ujít. Jakmile si po několika týdnech zranění doléčil, stal se právoplatným členem Ozzyho kapely.

S Osbournem v té době hráli kytarista Jake E. Lee (ex-RATT, později u Badlands) a baskytarista Phil Soussan (ex-Wildlife). V této sestavě nahráli jedno z Ozzyho nejúspěšnějších alb - "The Ultimate Sin" (1986), kterému dominují zejména balady "Killer Of Giants" a "Shot In The Dark". Oba dva kytaristé poté ze skupiny odchází a na jejich posty jsou angažováni zkušený australský veterán Bob Daisley (např. Rainbow, Black Sabbath, Uriah Heep, Gary Moore a řada dalších), který už v minulosti s Ozzym nahrával, a tehdy dvacetiletý talent Zakk Wylde. Zakkovo dravé mládí přináší do kapely svěží vítr, a tak jsou skladby na další desce "No Rest For The Wicked" (1988) o poznání tvrdší a rychlejší - viz. hity "Miracle Man" či "Crazy Babies". Za klávesami stojí John Sinclair, jenž se mimo jiné objevil i v Uriah Heep. Na následujícím turné Daisleyho nahradí Geezer Butler, Ozzyho bývalý kumpán z Black Sabbath. Při této příležitosti je v londýnském Brixton Academy Theatre pořízen koncertní záznam, ze kterého je šest skladeb ke slyšení na EP "Just Say Ozzy" (1990). 12. a 13. srpna 1989 se kapela účastní legendárního mírového festivalu v Moskvě, na němž vystupují i Randyho kámoši Mötley Crüe. V roce 1991 pak světlo světa spatří nesmrtelný opus "No More Tears", na kterém se basy chopil opět Bob Daisley společně s Mikem Inezem (hrál i v Alice In Chains a Black Label Society). V té době Ozzy začíná pomýšlet na důchod, a tak je turné k nové desce nazváno "No More Tours". Na živém dvojalbu "Live & Loud" (1993) je zaznamenána část koncertní šňůry po Spojených státech a nechybí zde ani Randyho tříminutové sólo.

V roce 1994 vydává Randy Castillo album se svojí novou kapelou Red Square Black, ale zanedlouho se vrací k Ozzymu. Ten se totiž v penzi nudí, a proto společně se Zakkem, Geezerem, bubeníkem Deenem Castranovem (který později hraje v Butlerově projektu G//Z/R) a klávesistou Rickem Wakemanem (Yes) připravuje desku s pracovním názvem "X-Ray". Nakonec se z ní vyklube známé "Ozzmosis" (1995). Na turné, které zasáhne i Prahu, už bubnuje Randy, jenž si dal v mezičase ostříhat vlasy. U kláves stojí místo Wakemana navrátilec John Sinclair a kytaru třímá Joe Holmes. Tím však Randyho působení u Ozzyho Osbourna definitivně končí. V následujících letech se věnuje vlastním projektům, natáčí instruktážní videokazetu, hraje na tribute deskách i deskách svých kolegů, až nakonec zakotví u Nikkiho Sixxe & Co. Z Mötley Crüe zrovna odchází Tommy Lee, jenž se chce věnovat svým Methods Of Mayhem a jenž se krátce objeví i u Ozzyho. Randy nahrává s pány Sixxem, Marsem a Neilem album "New Tattoo" (1999), ale na v červnu 2000 započaté Maximum Rock Tour, kde hrají i Megadeth a Anthrax, už nevyjíždí.

Při jednom z koncertů se svojí další kapelou Azul dostane silný žaludeční záchvat a je převezen do nemocnice. Tam ho čeká operace, po které mu doktoři řeknou, že stačilo několik minut a už by tu nebyl. Randy se rychle zotaví, avšak to nejhorší má teprve přijít. Jednoho rána si při holení nahmatá zvláštní nádor, který se postupem času zvětšuje. "Šel jsem za doktorem, který mi řekl drsnou pravdu. Zhoubný nádor v mízních uzlinách. Když ho vyřízli, byl velký jako citron." Na již zmíněném turné ho nahradí Samantha Maloney ze skupiny Hole, Randy mezitím podstupuje intenzivní chemoterapii. Víra v uzdravení mu nechybí: "Musím trošku prohnat faldy ďáblovi. Nad touhle věcí zvítězím a pak se vrátím ještě divočejší!" Aby měl dostatek prostředků pro financování náročné léčby, začne malovat obrazy, které jdou poté do dražby. Jeho výtvory jsou stále ke spatření na www.fcukingcontagious.net/theend. V létě 2001 se již zdá, že nad zákeřnou chorobou zvítězil, a tak začne spřádat plány na sestavení nové kapely. V té má obstarávat rytmiku společně s Mikem Inezem, dávným přítelem z časů, kdy ještě působil u Mr. Ozzyho.

Jak se ale nakonec ukázalo, Randy rakovinu ze svého těla nevyhnal. Ta se začátkem roku 2002 opět přihlásila o slovo a 26. března kolem půl deváté večer odchází Randy Castillo do rockového nebe. "Jsem zdrcen ztrátou jednoho z mých nejlepších přátel," vzkázal ihned Ozzy Osbourne. "Setkáme se na druhé straně, Randy. Mám tě moc rád."

(článek s časopisu Spark)

Ozzy a Geezer

Terence Michael Butler - basa

Narozen: 17.7.1949, Aston v Birninghamu v Anglii.
Působí ve skupině: Black Sabbath (stejně jako Ozzy) a vedou se i spekulace, že má hrát opět s Ozzym, ale nevím jestli je to pravda.
U Ozzyho byl od do: 1988-1990, 1995-cca 1996.
Hraje na albech:
Just Say Ozzy (1990) (Live)
Ozzmosis (1995)

Podílel se na píšních:

Název
Tvůrci
Album
Thunder Underground
Osbourne, Butler, Wylde
Ozzmosis (1995)
My Jekyll Doesn´t Hyde
Osbourne, Butler, Wylde
Ozznosis (1995)

 

Rob Trujillo

Rob Trujillo - basa

Narozen: 23. 10. 1964, Santa Monica, California.
Stav: Svobodný
Výška, váha: 175 cm, 85 kg.
Působí ve skupině: Metallica od roku 2003.
Hrál ve skupinách: Sucidal Tendencies, Infectious Grooves, Ozzy Ozbourne, Jerry Cantrell, Black Label Society.
U Ozzyho byl od do: cca 1996-2003.
Hraje na albech:
Down To Earth (2001)
Live At Budokan (2002) (Live)

Podílel se na písních:

Název
Tvůrci
Album
That I Never Had
Osbourne, Frederisken, Holmes, Trujillo
Down To Earth (2001)
Junkie
Osbourne, Frederisken, Holmes, Trujillo Down To Earth (2001)
Can Your Her Them
Osbourne, Frederisken, Holmes, Trujillo Down To Earth (2001)

 

Brad Gillis (1982) - hraje na kytaru na živém albu "Speak Of The Devil (Live)", od Ozzyho odejde kvůli jiné kapele.

Brad a Ozzy


Joe Holmes (1995-1998)
- zastupuje Zakka na některých (možná na všech) koncertec v odbdobí 1995-1998 (nevím to přesně). Byl doporučen bývalím Ozzyho basákem Mike Inezem.

Joe HolmesJerry Cantrell (2005) - nahrál album "Under Cover", protože byl Zakk zaneprázdněn svojí skupinou "Black Label Society".

Jerry Cantrell


Bob Daisley:

U Ozzy byl od do: 1980-1981, 1983-1986, 1988-1991.
Hraje na albech:
Blizzard Of Ozz (1980)
Bark At The Moon (1983)
No Rest For The Wicked (1988)
No More Tears (1991)

Bob Daisley
Rudy Sarzo:
U Ozzyho byl od do: 1981-1982.
Hraje na albech:
Diary Of A Madman (1981)
Speak Of The Devil (1982) (Live)

Rudy Sarzo
Phil Soussan:
U Ozzyho byl od do: 1986-1987.
Hraje na albu:
The Ultimate Sin (1986)

Phil SoussanMike Inez:
U Ozzyho byl od do: 1991-cca 1994.
Hraje na albech:
No More Tears (1991) (myslím, že jen skládá basové figury pro Boba)
Live & Loud (1993) (Live)

Mike InezLee Kerslake:

U Ozzyho byl od do: 1980-1981.
Hraje na albech:
Blizzard Of Ozz (1980)

Lee Kerslake a Randy Rhoads


Tommy Aldridge:

U Ozzyho byl od do: 1981-1983
Hraje na albech:
Diary Of A Madman (1981)
Speak Of The Devil (1982) (Live)
Bark At The Moon (1983)

Tommy Aldridge

Deen Castronovo:
U Ozzyho byl od do: 1995-cca 1996
Hraje na albech:
Ozzmosis (1995)

Deen CastronovoDon Arizzy:
U Ozzyho byl od do: 1980-cca 1981.
Hraje na albech:
Blizzard Of Ozz (1980).

Johnny Cook:
U Ozzyho byl od do: 1981-1981.
Hraje na albech:
Diary Of A Madman (1981).

Don Airey:
U Ozzyho byl od do: 1982-cca 1983.
Hraje na albech:
Speak Of The Devil (1982) (Live)
Bark At The Moon (1983)

Don Airey
Mike Moran:
U Ozzyho byl od do: 1986-cca 1987.
Hraje na albech:
The Ultimate Sin (1986).

John Sinclair:
U Ozzyho byl od do: 1988-cca 1994. cca 1996-cca 2001, 2002-2006 (nevím přesně jestli u Ozzyho dnes hraje, ale nejspíš ano).
Hraje na albech:
No Rest For The Wicked (1988)
No More Tears (1991)
Live & Loud (1993) (Live)
Live At Budokan (2002) (Live)

Rick Wakeman:
U Ozzyho byl od do: nejspíš jen na nahrání "Ozzmosis".
Hraje na albu:
Ozzmosis (1995)

Rick Wakeman

Michael Beinhorn:
U Ozzyho byl od do: nejspíš také jen na nahrání "Ozzmosis".
Hraje na albu:
Ozzmosis (1995)

Michael Beinhorn


Tim Palmer:

U Ozzyho byl od do: nejspíš jen na nahrání "Down To Earth".
Hraje na albu:
Down To Earth (2001)

Michael Riilo:
U Ozzyho byl od do: nejspíš jen na nahrání "Down To Earth".
Hraje na albu:
Down To Earth (2001)