METAL vládne světem, hip-hop nechte dětem

Black,Death,Gothic,Doom,Atomo,Prog,Heavy, Melodic, Medival,Thrash,Stoner,Metalcore,Dark,Destructive,Power,Speed,Sympho atd...

Historie

Historie:

Ozzyho dětství a dozpívání:

Ozzy jako malej

Ozzy Osbourne neboli správně zvaný John Michael Osbourne, se narodil 3. prosince 1948 v Astonu, který se nachází v Birminghamu v Anglii. Ozzy neměl moc šťastné dětství, jeho rodiče byli chudí a jeho táta byl alkoholik a často Ozzyho mámu doma bil. Ozzy měl také hodně sourozenců. Jeho otec ho bral sebou k hospodě, kdy Ozzy vždy čekal před hospodou a když byl jeho táta totálně na mol opilej, vracel se s ním domu. Ve škole měl Ozzy vždy problémy, hlavně ze čtením a domácími úkoly, bál se například přečíst nahlas větu, později se zjistilo že je to dizlektik. Ve škole ale neměl jen tyto problémy, ale také problémy ze spolužáky, od kterých byl často bit a ponižován, až na pár vyjímek (kamarádů). Škola ho nikdy nebavila. Už od mala se necítil dobře ve své kůži a život ho v podstatě nebavil, slyšel dokonce i hlasy které ho nabádali k hnusným věcem, jediný smysl proč žít mu dala skupina TheBeatles, kterou si doslova zamiloval a později ho provázela celý život, přesto se ale jednou v dětství pokusil o sebevraždu, uvázal si smyčku s provazu připevnil jí kolem (asi) trámu a

Ozzy Osbournekdyby ho jeho otec nezachránil žádnej Ozzy by nebyl. Jednoho dne (Ozzymu bylo asi 14), když Ozzy čekal na svého tátu před hospodou, se s okna hospody, pod kterým seděl, vyklonil nějaký muž, který se Ozzyho na něco zeptal, posléze zalezl zpět do hospody a po chvíli se vyklonil s půllitrem piva, který Ozzymu podal. "První lok jsem vyplivl se slovy:´´tohle táta určitě nepije´, ale druhý a třetí už mi tak odporný nepřišel, ta ošklivá chuť zmizela" popisuje Ozzy Osbourne. Když Ozzy vyšel školu měl problém s hledání práce, vystřídal tolik prací, ale žádná ho zvlášť nebavila, proto se dal do krádeží, kterých kvůli výčitkám nechal. Nakonec jednoho dne dostal nabídku do jakési skupiny, která bude hrát hudbu podobnou Beatles, tato skupina se později rozpadla.

1967/1970 aneb. start Black Sabbath:

Black Sabbath

Tento rok znamená totální zlom v Ozzyho životě, od chvíle kdy si přečetl inzerát, který podal Geezer Butler (basa), na založení skupiny.

Geezer seděl ve svém pokoji, když v tom slyší jak někdo zvoní. Otevřít jde jeho bratr, a posléze na Geezera zavolá: "Je tu něco co s tebou chce mluvit". Geezer sejde po schodech ke dveřím a nemůže věřit svým očím, ve dveřích stojí cosi s roztrhanou bundou, starými kalhoty, ušpiněným tělem, štětkou kominíka a bosíma nohama co vysloví: "Čau, já jsem Ozzy". Posléze si přečte inzerát i Tony Iommi (kytara) a Bill Ward (bicí), no a posléze vznikne skupina "Earth". První píseň kapely, která je inspirována jedním hororovým filmem, je nazvána "Black Sabbath", a později se takto pojmenuje i skupina. Start kapely je doslova dokonalý, protože hned v roce vydá kapela své první album "Black Sabbath", které nahraje za pouhé dva dny a k tomu ještě neupraveně na živo.

Rychlé shrnutí historie "Ozzy a Black Sabbath":

Po prvním albu vydá kapela s Ozzym ještě 6 alb, které dneska patří k totální metalové klasice a

Black Sabbathv podstatě díky nim vznikl "heavy metal". V roce 1971 se Ozzy oženil s Thelmou, ze kterou má dvě děti Jessicu a Luise. Ale zpátky ke kapele, Black Sabbath byla vlastně úplně první skupina, která byla na pódiu agresivní, hlučná a která nadávala publiku, občas když bylo publikum moc naprouděné hodil do něj Bill buben jak sám říká. Všechno ale v "Black Sabbath" nebylo tak růžové, noviny a kriticy začli spekulovat o tom že jsou členové kapely satanisté a pořádají obřady při, kterých obětují zvířata, tyto spekulace jsou ovšem naprosto falešné a stupidní, nic s toho není pravda. Jak ale sláva kapely vrostla, členové se namočily do drog, začali brát kila kokainu, kouřit marihuanu a chlastat, což došlo až tak daleko, že nikdo až na Tonyho nedokázal nic složit ani napsat (tato situace se děla při vymýšlení materiálu na album "Never Say Die), celá kapela prý Tonymu jen řekla ať něco vymyslí a šli do hospody, když se vrátili, zeptali se jestli něco má, a pak šli spát, tak to prý bylo jednu chvíli každý den. Nejvíc začal ale fetovat a pít Ozzy, kterému cca v roce 1977 zemřel táta, a on to psychicky nezvládl a musel se nějak uklidnit, takže mu pomohl kokain. Nakonec v roce 1978 Bill Ozzymu oznámí, že má padáka a Ozzy začne pít a drogovat o to víc.

Start Ozzyho kariéry 1980/1981:

Blizzard of OzzOzzy se začne přátelit z dcerou bývalého manažera Black Sabbath "Sharon Osbourne" (ze kterou se mimochodem přátelil už v Black Sabbathu), až se nakonec začnou přátelit více a stane se s toho vážný vztah, na který nejspíše zanedlouho příjde Ozzy první žena Thelma a rozvede se s Ozzym. Sharon Ozzyho pokouší dostat na léčení ale nepovede se jí to, za to se jí ale povede přesvědit ho ať se vydá na sólovou dráhu, což posléze udělá. Ozzy vyhlásí konkurz na kytaristu, basáka, bubeníka a klávesistu a nakonec vyrazí tvořit novou desku v této sestavě:


Ozzy Osbourne - zpěv
Randy Rhoads - kytara
Bob Daisley - basa
Lee Kerslake - bicí
a Don Arizzy - klávesy.

V této sestavě vydá Ozzy u firmy Jet Records v roce 1980 první sólové album "Blizzard Of Ozz".

Blizzard Of OzzAlbum je opět plné černé magie, jako u alb Black Sabbath, ale hudebním provedením a stylem se liší, některé tvrdé texty Ozzy napsal doslova vážně a díky tomu ho můry, halucinace a noční vidiny pronásledovali dál a tím pádem pít a drogovat nepřestával, ale spíš ještě víc začínal. Co se týče fanoušků, tak to přihnulo album velmi dobře a dokonce vyšplhalo až na 7. příčku Britského žebříčku alb. Díky velkému úspěchu může kapela vyrazit na regulérní britské turné. Hned po turné ale dochází v kapele k personálním změnám, protože odchází bubeník Lee Kerslake a basák Bob Daisley do skupiny Uriah Heep, které nahrazují Tommy Aldridge (bicí) a Rudy Sarzo (basa).

V roce 1981 vychází druhé album Diary Of A Madman v ve stejné sestavě až na nováčky Tommyho a Rudyho. Deska se dostala v Británii na čtrnáctou příčku albové hitparády, ve spojených státech na šestnácté a stejně jako první album dostane platinovou desku. A proto se Ozzy začíná brodit v popularitě a do toho se musí vypořádat se zvými potíži, které řeší opět kokainem a chlastem. Nedlouho poté se do kapely vrací basák Bob Daisley, který posléze zase odchází.

1982/1983:

V roce 1982 Ozzy působil na jedné slavnosti, před zahájením slavnosti mu Sharon vrazila do ruky tři holubice s tím, že je na začátku vypustí mezi lidi (symbolizovali mír), no ale co se nestalo Ozzy byl sfetovaný a spitý, když přišel na pódium, sednul si a vypustil holubice (zatím jen dvě), které chvíli kroužili mezi lidmi a potom se jedna vrátila a sedla si Ozzymu na koleno, Ozzy jí vzal a ukousl jí hlavu, lidé začali šílet a panikařit, hlavně stoho jak Ozzymu kapala krev s pusy. Ozzy popisuje že o sobě vůbec nevěděl a když uviděl krev a ptáka bez hlavy, kterého držel, vůbec nepochopil proč to udělal. Vyběhl rychle z baráku kde se slavnost konala a v tom zjistil že má v kapse ještě jednu holubici, tu opět vzal a ukousl jí hlavu také, zbytek krvavého těla hodil na recepčního. Podobnou věc udělal i z netopýrem, o kterém si ale myslel že je to jen figurka.

Na jaře 1982 kolem čtvrté ráno pobývá kapela v autobuse a spala, když v tom řidič autobusu

Randy Rhoads(Andrew Aycock) zastavil blízko Flying Barin Estates, soukromého letiště, kde kousek bydlel. O něco později předváděl Aycock své dovednosti v pilotáži. Na krátký let vzal Ozzyho manažera Jacka Duncana, klávesistu Dona Arizzyho, později přesvědčil i Randyho Rhoadse a Sharoninou přítelkyni Rachel Youngbloodovou. Rachel a Randy se nejprve bálie ale potom se přemohli a šli. Aycock s nima lítal kolem letiště a potom začal dělat úmyslné nálety na autobus, kde spal Ozzy, Sharon a možná ještě někdo. Nálety udělal dva, ale když letěl po třetí, letadlo se chytlo autobus a naletělo do domu poblíž, ve kterém trávilo noc několik návštěvníků Ozzyho turné. Letadlo explodovalo, všichni byli na místě mrtví. Ozzym tato událost tak otřásla, že se rozhodl podstoupit protialkoholické a protidrogové léčení. Po krátké době se Ozzy vezme ze Sharon. Po této události Ozzy totálně přestane fungovat a dá se říct, že všechno vzdává, ale jeho Sharon ho přesvědčí ať pokračuje a on změní názor a vyhlásí další konkurz na kytaristu a najde klávesistu Dona Aireyho. Nakonec vydá Ozzy téhož roku koncertní album "Speak Of The Devil", kde hraje s kapelou jen věci od "Black Sabbath". Album je nahráno v této sestavě:
Ozzy Osbourne - zpěv
Brad Gillis - kytara
Rudy Sarzo - basa
Tommy Aldrigde - bicí
Don Airey - klávesy.

Bark At The Moon

Brad ale hned po tom opouští Ozzyho a odchází do jiné kapely (do jaké nevím), Ozzy tedy vyhlásí opěd konkurs na kytaristu. Odchází také Rudy Sarzo, kterého nahradí opět Bob Daisley. Nakonec uloví Ozzy kytaristu Jaka E. Leeho, ze kterým nahraje roku 1983 album "Bark At The Moon". Ve videoklipu "Bark At The Moon" se Ozzy vydává za vědce, který si uvaří jakýsi lektvar, po kterém vydá jakéhosi vlkodlaka a snad se i sám vlkodlakem stane (je to takové nejasné), zkrátka se tam vydává za vlkodlaka, což se později stane i perličkou jeho koncertů.

1984/1987:

Bark At The Moon

Počátkem roku 1984 natáčí Ozzy videoklip k písni "So Tired", což se neobejde ani teď bez problému, Ozzymu totiž zůstane omylem kus střepu v hrdle, což si vyžádá nejen pečlivé lékařské vyšetření ale i trvalé zdravotní následky. V té době působí u Ozzyho krátce bubeník Carmine Appice, kterého nakonec stejně na nahradí opět Tommy Aldrigde. Vydrží ale jen do léta 1984, a s ním odeje i Don Airey a Bob Daisley. Za bicí tedy usedne dlouhodobý bubeník Randy Castillo a basu převezme Phil Soussan.

V létě roku 1985 dojde k ojedinělému okamžiku, kdy tři členové Black Sabbath (Butler, Iommi, Ward) překonají chvilku své vzájemné nepřívětivosti a 3. července společně vystoupí na koncertě Live Aid ve Filadeplphii. Po tomto koncerě ale "Black Sabbath" zjistí, že v této sestavě už hrát prostě nemůže.

V roce 1986 vychází další album "The Ultimate Sin", v následující sestavě:
Ozzy Osbourne - zpěv
Jake E. Lee - kytara
Phil Soussan - basa
Randy Castillo - bicí
Mike Moran - klávesy.

Po celý rok 1986 se táhne soudní proces v němž jsou Ozzy Osbourne a firma CBS obviněni z toho že

Ozzy OsbourneOsbournova píseň "Suicide Solution" údajně přiměla kalifornského teenagera Johnyho McColluma k sebevraždě. Případ definitivně uzavřel nejvyšší kalifonský soud 19. prosince, když konstatoval , že se jasně týká oblasti chráněné prvním dodatkem americké ústavy, hovořícím o svobodě projevu, čímš Ozzyho osvobodí.

Roku 1987 vychází vzpomínkové album na Randyho Rhoadse. Téhož roku Ozzy vymýšlí nová místa a prostředí, v nichž by chtěl koncertovat a prezentovat svojí hudbu. Absolvuje turné po amerických věznicích a oznamuje neskutečný záměr připravit záměr pro světové blázince.

1988/1991:

Tento rok (1988) je pro Ozzyho a celou kapelu velmi významný, protože ke stávající sestavě, kterou

Zakk a Ozzytvoří Castillo, Daisley a nový klávesista John Sinclair, přibívá stávající skvělý Lespaulový kytarista "Zakk Wylde", který ze všech kytaristů nahradil Randyho podle mě nejlépe. Zakk hodně ovlivní zvuk a styl kapely a stane se i miláčkem publika. V této sestavě vyjde další album "No Rest For The Wicked". Ke kapele přichází dlouholetý Ozzyho basový parťák Geezer Butlera kapela vyráží na pilné turné.

Další průser udělal Ozzy v roce 1989, kdy při natáčení klipu "Miracle Man", natahal do kostela asi 300 prasat, s čeho se kněží, a hlavně věřící málem zbláznily, protože tím prý znesvětil kostel, který se potom musel pěkně dlouho uklízet, Ozzy je při tom sám věřící.

Když se vrátím trochu k Ozzyho rodině, Sharon s Ozzym neprožívá jen hezké chvíle, Ozzy totiž jakuž jsem hodně krát říkal stále droguje a pije, ale přesto má se Sharon tři děti: Aimee, Kellya Jacka, a s rodinou mimo koncertování tráví zbytek času.

Ozzy a Zakk

V roce 1990 vydává Ozzy ve stejné sestavě další koncernové album s názvem "Just Say Ozzy", které má podpořit prodej "No Rest For The Wicked". Ozzyho závislost na alkoholizmu a drogách byla vyvrcholena (cca) v roce 1989, kdy málem uškrtil svoji ženu, kvůli drogám, u soudu se potom jako střízlivý rozbrečel a Sharon ho z lásky propustila z vězení pod podmínkou, že se vyléčí.

V roce odchází Geezer Butler zpět do Black Sabbath a nahrazuje ho basák Mike Inez, v této sestavě nahraje kapela další album "No More Tears". Toto album je podle mě nejlepší album Ozzyho vůbec, je plné tvrdých rifů (I Don´t Want To Change The World, No More Tears…), sól (No More tears, Desire…), ale hlavně skvělých procítěných balad (Mama I´m Coming Home, S I N, Road To Nowhere…). Tato deska představuje pro Ozzyho znovuzrození a pro fanoušky v podtstaě také, protože se Ozzy vyléčí a není na něm vydět ani známka po tom, že by někdy drogoval či fetoval.

1993/1995:

Ozzy, Zakk, Randy a Mike
V roce 1993 vychází další koncertní album, které je tentokrát dvoj a později vyjde i na dvd, jménem "Live a Loud", kde Ozzy k předposlední písni "Black Sabbath" pozval samotné pravé členy "Black Sabbath (Butler, Iommi, Ward a samozřejmě Ozzy)"!!! Po nedlouhé době odchází bubeník Randy Castillo, basák Mike Inez a klávesista John Sinclair, které nahrazují: Deen Castronovo (bicí), opět

Ozzy, Zakk, Geezer a RandyGeezer Butler (basa) a Rick Wakeman (klávesy), a v této sestavě vzniká roku 1995 nové album "Ozzmosis", které je dalším svétovým kouskem Ozzyho Osbourna (což jsou podle mě stejně všechny alb J)!!! Album má velmi dobrou atmosférou, a je nabito emocemi a energií, i když na albu jsou převážně klidné písně. Přesto všechno ale se k ní Ozzy Osbourne nerad vrací, což komentuje takto: "Všechno to bylo způsobeno tehdejším producentem Michaelem Beinhornem. Nejsem si jist , že odvedl dostatečně kvalitní práci , a navíc se s ním hrozně špatně spolupracovalo. doslova mi tu práci znechutil. Můj nynější producent Tim Palmer je úplný opak. Nemůžu být spokojen s někým , kdo ničí mou práci. Tim je naopak vynikající , což se potvrdilo na novém albu DOWN TO EARTH (řekl cca roku 2001)."Po albu Ozzmosis se začli vést spekulace o malém réunion turné Black Sabbath ve staré sestavě, což se nakonec uskutečnilo. Asi v roce 1998 zakládá Ozzy a Sharon vlastní festival "Ozzfest", který se koná každý rok a kde hrají nebo hráli kromě Ozzyho kapely např.: Marilyn Manson, Black Label Society (skupina Zakka Wyldeho), Systém Of A Down, Tool…).

1998:


Ozzyho následné turné ho 9.června přivede s "Black Sabbath", na Pražský atletický stadion Slavia. Pro Ozzyho to ale není první Pražská návštěva, už tu zažil dva vypodané koncerty a dokonce tu později natočí i klip k novince s alba Ozzman Cometh "Back To Earth".

10. října roku 1998 vychází best of "The Ozzman Cometh", kde jsou také k poslechu speciální staré nahrávky "Black Sabbath" ze zkoušek, které Ozzy nalezl v krabicích, když uklízel svůj byt.

2001/2003:

Ozzy Osbourne

Rok, který je pro Ozzyho velmi kladný, protože vydá další album "Down To Eath", sice zase v jiné sestavě ale opět skvělé!!! Sestava na tomto albu je následující:

Ozzy Osbourne - zpěv
Zakk Wylde - kytara
Rob Trujillo - basa
Mike Bordin - bicí
Tim Palmer a Michael Railo - klávesy

Kapela díky úspěchu alba "Down To Earth" vyráží na velké turné, kde se v roce 2002 zastaví i v Budokanu, kde natočí živé cd a dvd "Live At Budokan", před čímž se k Ozzymu opět vrátil John Sinclair a turné absolvoval také.

V roce 2002 je zveřejněná první série seriáu "The Osbournes", ve kterém vystupuje Ozzy a jeho rodina v normálním životě, mají totiž nasazeny kamery v bytě, takže je odhaleno jejich soukromý (po natáčení pochopitelně kamery odstranily J), který má posléze veliký úspěch. V tomto roce ale nejsou jen příjemné chvíle, protože Ozzyho ženě objeví doktor rakovinu (a mimochodem kdyby jí Ozzy nedonutil jít k doktoru, už by nejspíš nežila), ze které se po čase naštěstí dostane, po tomto velmi těžkém zážitku, je rodina Osbournových šťastná a bez problémů, dokud Ozzymu doktor neobjeví alzheimerovu chorobu.

V roce 2003 se Rob Trujillo doslechne o tom, že Metallica pořádá konkurs na nového basáka a tak nelení a skusí to také, no a díky jeho skvělé hře si ho Metallica vybere za basáka, což je ovšem horší pro Ozzyho, který si musí najít nového basáka. Nedéle potom vychází další best of "The Essential".

2004/2006:

Musím také připomenout, že Ozzy se opět spřátelil s Black Sabbath, a prý dokonce připravují album,

Zakk Wylde

které má vyjít až někdy snad kolem roku 2007.

Rok 2005 je pro Ozzyho velmi plodný (teda co se týče alb :-D), protože v tomto roce vydá dvě alba, první z nich je velké mega upomínkové best "Prince Of Darkness", které má i všelijaké bonusy (teda spíše demo písně, a různé live písně), a dohromady se skládá ze 4 CD. Druhé album "Under Cover" je studiové, ale jaksi netradiční, protože je složeno s Coverů jiných skupin (The Beatles, Rolling Stones…), a je nahráno v této sestavě:

Ozzy Osbourne - zpěv

Jerry Cantrell - kytara *

Chris Wyse - basa

Mike Bordin - bicí

jinak neděste, že na albu nehraje Zakk, protože Ozzyho neopustil, jen byl zaneprázdněn svoji skupinou "Black Label Society", kvůli které mimochodem vynechal i pár Ozzyho koncertů.

Ozzy osbourne bandCca v roce 2005 vyměnuje Ozzy basáka Chrise Wyse, za Jasona Newsteda (Metallica 1986-2001, Echobrain, nyní Voivod), se kterým absolvuje jedno turné a potom ho asi kvůli nějakým neshodám vyhodí a vezme si zpět basáka Chrise Wyse.

V roce 2006 ohlásí Zakk Wylde odchod z kapely a Ozzy celý zdrcen vyhlašuje konkurz, který ale rychle zruší, protože se zakk vrátí a Ozzy v sestavě:

Ozzy Osbourne - zpěv

Zakk Wylde - kytara

Chris Wyse - basa

Mike Bordin - bicí

John Sinclair - klávesy

Ozzzy Osbourne band 1991